Informácie o nás

História KST BRZDA Vinné

KST Brzda Vinné nadviazala na tradíciu cykloturistiky, ktorá začala vo Vinnom pred 30 rokmi pod Telovýchovnou jednotou Vinné ako oddiel cykloturistiky. KST Brzda Vinné začala svoju činnosť v januári 2014. Ustanovujúca prvá členská schôdza bola 8.1.2014. Prvá  akcia ktorej sa zúčastnili členovia KST Brzda Vinné smerovala do Slovenského raja, ktorá bola zavŕšená výstupom na Havraniu skalu 1150 m n.m. a  okolo Kráľovej Hory.

Členovia klubu nezaháľali ani v zimnom období  a piati členovia sa zúčastnili celoslovenského zimného zrazu turistov v Bardejove, kde sa stretlo 1200 turistov zo Slovenska a zahraničia. V mesiaci február zorganizovala Regionálna rada Slovenských turistov Michalovce a obec Vinné zimný okresný zraz turistov s výstupom na Viniansky hrad a túrou na Vinné jazero.  Dňa 23.02.2014 sa konal výstup na Krivoštianku, ktorú organizovalo KST Strážske .Tejto akcie sa zúčastnilo 70 priaznivcov  turistiky, z toho 7 členov klubu KST Brzda Vinné. Z vrcholu Krivoštianky 549 m n.m. bol prekrásny výhľad na mesto Humenné a jeho blízke okolie. Prvá cyklotúra roku 2014   bola organizovaná KST Brzda Vinné a viedla do blízkych kopcov nad obcou Vinné, na Pirnagov vrch a cez kopec do Humenného a Brekova, ktorá bola spojená s otvorením 100 JKM Brekov, ktorú  organizoval  KST Strážske. Turisti nášho klubu zavŕšili Veľkonočné sviatky výstupom na Šimonku v Slánskych vrchoch, kde si nežnejšie pohlavie užilo šibačku. V dňoch 02.- 04.05.2014  sa členovia klubu zúčastnili 7. ročníka cyklotúry cez Levočské vrchy, kde sme dostali pozvanie od  cykloturistov z Krivan. V prvý deň bola cyklotúra od starodávneho mlyna v Krivanoch na hrad Kamenica s dĺžkou 30 km. Nasledujúci deň sa konala túra hlavnou trasou, ktorá viedla popri rieke Torysa až k jej prameňu, cez Levočské vrchy na Spišský Salaš následne popod Spišsky Hrad do obce Krivany. Cyklotúra bola mimoriadne náročná z dôvodu nepriaznivého počasia a aj dĺžky celkovej prejdenej trasy. Početná skupina cyklistov Brzda Vinne sa v dňoch 12.- 15.06.2014  zúčastnila 47. ročníka Cyklotúry Okolo Tatier.  Za 4 dni cykloturisti prešli trasu: Liptovský Mikuláš cez Kvačianskú  Dolinu do Nižnej na Orave. Z Nižnej na Orave zamierili do  Zakopaného v Poľsku do Ždiaru a z Ždiaru cez Kežmarok na Spišský Salaš a niektorí členovia až do Vinného. Celková túra merala okolo 400 km.

Hlavným podujatím roka 2014, ktoré zorganizovalo KST Brzda Vinné v spolupráci s obcou Vinné bol 0-tý ročník „Po Vihorlatských vrchoch a okolo Zemplínskej šíravy“. Podujatie sa konalo v dňoch 10 - 12.10.2014, kde si účastníci zrazu mohli vychutnať krásne jesenné počasie a krásy Vihorlatských vrchov v jesennom období. Zraz bol rozdelený na dva dni, kde prvý deň bola organizovaná cyklotúra z obce Vinné na Vinné jazero a následne zavŕšená prehliadkou Vinianskeho hradu. Následné ráno zahájil starosta obce Vinné Ing. Jozef KRÁĽ hlavnú časť cyklotúry, ktorá viedla z obce okolo Zemplínskej šíravy na Morské oko a späť. Z Morského oka bola zorganizovaná  pešia túra na Sninský kameň. Môžeme hodnotiť, že Nultý ročník sa vydaril nielen po organizačnej stránke ale aj počasie bolo vynikajúce. Zúčastnilo sa ho okolo 70 turistov z rôznych kútov Slovenska,  ktorí priali naše pozvanie.

Dúfam, že  aj v roku 2018 sa členom KST BRZDA Vinné bude dariť v reprezentovaní klubu a obce Vinné na podujatiach po celom Slovensku a prajem veľa šťastných kilometrov. 

Na realizácii aktivít organizácie sa podieľali :

Predseda: Vaľo Ján

Podpredseda : Peter Smoľak

Hospodár: Irena Jurová

Revízna komisia: Novakovský Radoslav , Juro Jozef,   Čverčko Michal

 

História projektu

V tejto časti môžete popísať históriu Vášho projektu a čo Vás viedlo k nápadu ho realizovať. Je vhodné sa taktiež zmieniť o dôležitých míľnikoch a poďakovať ľuďom, ktorí sa na projekte zúčastnili.

Naši užívatelia

Tu je vhodné popísať, kto sú Vaši cieľoví užívatelia a prečo je práve tento projekt pre nich dôležitý. Dôležité je Vašich návštevníkov taktiež motivovať, aby sa na tieto stránky pravidelne vracali.

Kontakt

KST Brzda Vinné +421905690318
Ján Vaľo
kstbrzda.vinne@gmail.com