Sponzori a partneri

-  BIRELL Slovakia - hlavný nepeňažný sponzor podujatia. Bude čapovať osviežujúce nápoje cyklistom na všetkých občerstvovacích staniciach cyklistických trás 40.zrazu cyklistov.  

 Mesto Humenné

Humenné – srdce horného Zemplína na rieke Laborec. Je hospodárskym, ekonomickým, administratívnym, kultúrno-spoločenským centrom a domovom pre takmer 34 000 obyvateľov.

Humenné bolo osídlené už v dobe bronzovej. Prvá písomná zmienka o meste (1317) je spätá s 350-ročnou érou rodu Drugetovcov, ktorí tu zanechali nádherný renesančný kaštieľ. V neďalekom skanzene dominuje drevený kostolík sv. Michala Archanjela (1754). Najvýchodnejšou gotickou sakrálnou stavbou je Kostol Všetkých Svätých (14.-15. stor.). Zaujímavý je aj barokovo-klasicistický Gréckokatolícky chrám Nanebovzatia Panny Márie (1767), kostol zasvätený Panne Márii Sedembolestnej v neoklasicistickom slohu (1891) s kaplkami Krížovej cesty na Kalvárii. Valaškovský most je najmladšou národnou kultúrnou pamiatkou (2017) a jeho konštrukčné vyhotovenie horúcou technikou nitovania (1900) je obdobné ako u známej Eiffelovky, či Titanicu. Svetelná vodná Fontána lásky je od roku 2002 neodmysliteľnou súčasťou pešej zóny. Okolitá príroda ponúka možnosti na letnú a zimnú turistiku, alebo  na cykloturistiku. Medzi najviac vyhľadávané lokality na výlety a turistiku patria: rekreačná oblasť Hubková a národná prírodná rezervácia Humenský Sokol. Blízko mesta sú aj také turistické skvosty, ako sú stredoveké hrady Jasenov, Brekov, Čičva, Vinné, ale aj  rybníky v Brestove a Volovej. Humenné je dejiskom mnohých pravidelne sa opakujúcich podujatí napr. septembrové Pamätné dni mesta, májové Švejkove pivné dni, letný jarmok i vianočné trhy, Humenská hudobná jar, Humenské orgánové dni Š.Thomána, adventné nedele, jesenný koncertný cyklus.

Kontakt

KST Brzda Vinné +421948230635 - ubytovanie kstbrzda.vinne@gmail.com